ללמוד לקבל ולתת

בס"ד כ'ז באלול

עדין מעכלת…
אמש נפגשנו במעגל מעצים של בנות המשפחה.
ערב שכולו קסם, פלא, נס.
הקוסמת- אילה
הקסם-מפגש מעצים ברמות שאי אפשר לתאר.
העצמה של כל הנוכחות בלי הבדלי גיל, קשר או אופי.
מכל קצוות הארץ, מגיל 19-84
גם מי שאמרה –רק שלא יכריחו אותי ל…צייר….לכתוב….לדבר….-יצאה מהמפגש באורות.
ואני – אין מילים בפי.
והמילים שהיו שם ,כתובות בפשטות על חלוקי נחל שחורים ולבנים , שנכחו באוויר וריחפו מעלי כל הערב : אוהבת, מודה, משוחררת, קשובה, קוסמת, סומכת, נהנית מהחיים, מחבקת, מגשימת חלומות, שלימה, עצמה, בוחרת, נותנת חיים, רגישה, מחבקת, צוחקת שותפה, יוצרת, אמיצה, מאמינה, משחררת ,מודעת, רוקדת, אהובה, פתוחה, מסכימה, מרפה, נושמת, שמחה, החיים היפים….
מעגל של יצירה- של נתינה וקבלה.

העצמה של המפגש הזה , הקלסר שנשאר אצלי, התמונות ומעל הכל הזיכרון של הדבר הזה נשארים איתי ונותנים כח וחיים וריפוי.

השיר של רמי קליינשטיין מתאים לי כאן.

מתנות קטנות
מישהו שלח לי מתנות קטנות
רסיסים של כוונה עיגולים של אמונה
מתנות קטנות מישהו שלח לי
מתנות קטנות
כמו הכוח לקבל את מה שאין את מה שיש
מה עוד אפשר כבר לבקש.

במשלי אומר החכם מכל אדם: "שונא מתנות יחיה",
ולמה: שלא יגיע לתאוות רדיפת הממון , שיתרחק מהחנופה, שלא ישתעבד לנותן ושלא יהיה חסר בטחון בה', שנאמר: מידת חסידות שלא לקבל מתנה משום אדם אלא לבטוח בה'. ומצד שני כתוב: "כל הצריך ליטול ואינו נוטל הרי זה שופך דמים".
ומה שכתב שאין רצונו ליהנות ממתנת בשר ודם, על פי רוב אין זה כלל ממידת הביטחון אלא מחמת גאווה והכבוד המדומה.(שושנת העמקים-קונטרס רפא ירפא עמ' נ'ז)
אז באמת מאז שאני עם בנצי הוא מנסה ללמד אותי שלתת לשני לתת לך , זו מצווה גדולה .ולא לחשוב כל הזמן שלא להטריח אותו, או שעדיף שאעשה בעצמי , או שאני לא זקוקה לשני, וזה לימוד שאני לומדת – לקבל ולהעביר הלאה. לדעת לקבל , להיות נזקקת ולא לתת לכבוד המדומה או לגאווה לשלוט ולומר את הטענות השקריות הרגילות שלהיות מקבלת זה לא נכון לי,וכו'. המצב שלי לימד אותי לזהות במדויק את צרכי וללמוד לבקש אותם בלי בושה ובלי מניעות חיצוניות לי.
ואז המקבל הוא גם נותן כי הוא מאפשר לשני להרגיש טוב לקיים מצווה, לעזור. וכפועל יוצא מזה שהוא מעביר הלאה את הטוב הזה כי גם זולתו לומד שלקבל זה בסדר, זה לא בושה ולא פשע וגם הוא כשיזדקק ישמח לקבל.
אמש קיבלתי המון , קיבלתי, הרבה מילים טובות, כח , הרבה עצמה, המון אהבה והערכה, אבל זה לא נשאר אצלי , זה עובר הלאה, למעגל שנתן לי, וגם לאחרים- למי שקורא אותי עכשיו, ולכל מי שנמצא בסביבה שלי – ביקום.

הרב קוק אמר שעשית הטוב היא כדי להיטיב עם המיטיב כי היא עושה אותו יותר טוב וכך כל העולם נהיה טוב יותר.

וכן הוא במידות העניות, ודאי כמה מידות טובות נמשכות ממנה, הטבת המידות האנושיות וריכוך קשיי הלב, ועצם נטיית ההתנדבות והשתתפות בצערו של חברו, והיציאה אל הפועל אהבת הטוב והחסד שהן תכונות יקרות שמכתירות את הנפש האנושית לעילוי יקר מאד. ..ולכן השאיר הבורא את העולם חסר ולא גמור, כדי שאנחנו נשלימו. וכדי להשלימו צריך גם לעשות מעשים טובים כצדקה, וגם להסיר את הנטיות השליליות שבטבע האדם. ותכליתו של הרע להביא לחשיפה והוצאה לפועל של טוב זה. תפקידו החיובי של העוני בחברה, ביצירת ערבות הדדית, ההשתתפות, אהבת הטוב והחסד.

שנהיה מהנותנים ומהמקבלים

שנה טובה
כתיבה וחתימה טובה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s