ולו נתכנו עלילות…

לפני שנים אמרה לי מישהי שכשמגיע אלול היא חוזרת בתשובה ואיך היא עושה זאת – ע"י דיאטה- שימת לב למה שנכנס לפה ולגוף. ובאמת אני משתדלת לשים לב לזה מאד .
חזרה בתשובה מושג מאד רחב ששל אחד יכול לפרשו כראות עיניו.
אני מנסה מאז תחילת המחלה שלי לחשוב מה עלי לעשות בתחום הזה? הרי אני מתעסקת הרבה ברפואת הגוף שלי וברפואת הנפש ומה עם רפואת הנשמה?
ועכשיו שהגיע חודש אלול השאלה מעסיקה אותי יותר, וכבר כתבתי עליה.
וגיליתי שחברה טובה שלא מגדירה את עצמה כשומרת תורה ומצוות סטנדרטית הובילה אותי לתהליך פנימי שממש ענה לי על הצורך הזה של תיקון וריפוי לנשמה. :
1. לשבת ולרשום את כל הדברים שהיו השנה שאני רוצה להיפרד מהם, דברים שקרו לי, שעשיתי , שחשבתי ושאני לא רוצה אותם איתי יותר.
2. לכתוב על מה יש לי להודות
3. לשבת ולחשוב ולרשום על הקבלה לעתיד ומה אני מתפללת ומקווה שיהיה איתי בשנה הקרובה.
בתהליך הזה שהתחלתי לעשות עם עצמי – עוד לא סיימתי אותו ,הרגשתי שזו החזרה בתשובה שלי.
ואולי באמת ההגדרות שאנו רגילים בהם ,מיותרות ,ובעצם זהו צורך אנושי בסיסי שהכל ישוב אל המקור אל הראשוניות אל הטוב הבסיסי.
בשבת הואר לי פירוש בפרשת השבוע למקרא ביכורים, שהמצווה היא לקרוא בפה את הפסוקים ואומר על כך בעל ספר החינוך:" אדם מעורר מחשבותיו ומצייר בלבבו האמת בכוח דברי פיו. ראוי לו לעורר ליבו בדברי פיהו לדקדק מאד ולהיזהר בלשון." כלומר עצם הדיבור האמירה בפה היא זו שגורמת לדברים להיטמע בתוך הלב, לא מספיקה המחשבה- צריך להוסיף לזה פעולה ממשית וזה הדיבור.
ועוד דבר שיש לדקדק מאד – שוב חוזרים לנושא הדיוק שגם בו עסקתי.
והנה, בטיפול הרגשי שאני עושה יש חשיבות רבה לחזרה בדיבור על מחשבות שקימות במודע ובתת מודע ועצם אמירתן וחזרה עליהם מספר רב של פעמים מטמיע אותם בנפש ובלב והם הופכים להיות חלק ממני.
אני חשה שכל הזמן יש חיבור וצירוף של הדברים שאני חווה, לומדת, מטופלת ומרגישה. אם זה לימוד פרשת שבוע שמחזק הנהגה בטיפול שאני עושה , או חיבור בין הזמן לבין מה שאני עושה בו.
או תחושה מאד חזקה שה' מוביל אותי בדרך בה אני הולכת- ממש מחזיק בידי ומוליך אותי.
אני מאמינה באמונה שלימה בהשגחה פרטית של ה' בעולם .
ויש לכך כמה מקורות בכתובים: במקרא ביכורים שכתבתי עליו בתחילת הדברים נאמר:
השקיפה ממעון קודשך מן השמים וגו' (דברים כ"ו ט"ו).
וחנה אמרה: כי אל דעות ה' ולו נתכנו עלילות (ש"א ב' ג),
וירמיהו הנביא אמר: גדול העצה ורב העליליה אשר עיניך פקוחות על כל דרכי בני אדם לתת לאיש כדרכיו וכפרי מעלליו (ירמיה ל"ב י"ט),

בשבוע שעבר הובאו בפני 2 רעיונות ברפואה המשלימה לניסיונות לריפוי הסרטן ששמעתי ועברתי הלאה, ניסיתי אמנם לברר עליהם דרך קריאה באינטרנט אבל זה לא עזר לי להבין מה אני יכולה לעשות בפועל בנושאים האלו והמשכתי הלאה.
ביום רביעי האחרון הופניתי מהמרפאה של שושנה שטייף לרב ארמוני לקבל ממנו צמח מרפא שהוא מדויק יותר למחלת סרטן הקיבה- לענה- שיש לו את הלענה בצורה של תמצית . (שוב עלה הנושא של הדיוק).הרב קיבל אותי בסבר פנים יפות ושטח לפני כ10 דברים שאני יכולה לנסות אותם כדי להביא אולי לרפואתי. הייתי המומה. בשבועות האחרונים עמדתי בפני 2 ברירות ניתוח או כימותרפיה והנה בא הרב שהוא מומחה בתחום ובעל ניסיון רב, ומציע לי כ"כ הרבה אפשרויות , וכמובן שביניהם היו 2 ההצעות שהועלו בפני קודם לכן ,אבל הפעם עם פירוט, הסבר והוראות מדויקות איך לבצע.
ועל זה אפשר לומר רק שה' הוא שהוביל אותי אליו והושיב אותי על הכסא בחדר שלו ונתן לי את האופק לעוד דברים לנסות כדי להגיע לרפואה שלימה בע"ה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s